• سدیم هگزامتافسفات
سدیم هگزا متا فسفات چیست؟ 
این ماده که به صورت دانه ای یا پودری خشک سفید رنگ است، نوعی افزودنی غذا می باشد که در محصولات لبنی، شیرهای  کنسرو شده، بسته تخم مرغ های سفید، بستنی، غذا های دریایی و فرآورده های گوشتی به طور وسیع کاربرد دارد. به اختصارSHMP نیز نامیده می شودهمچنین به عنوان یک عامل جداسازی و نرم کننده آب و محصولات شوینده مورد استفاده قرار می گیرد. دارای وزن مولکولی 611.763 گرم بر مول است و هنگامی که به آن حرارت جهت تجزیه داده می شود از خود بخارات سمی فسفراکسید منتشر می کند. علاو بر این مصارف از این ماده در صنعت ساختمان، تصفیه آب و در توسعه صنعت عکاسی نیز کاربرد دارد همچنین می توان از آن به عنوان رقیق کننده در مایعات حفاری نفت استفاده می شود. 
مصارف صنعتی:
از مصارف صنعتی این ماده شیمیایی می توان به مصارف کشاورزی اشاره کرد. این ترکیب همچنین به عنوان حلال مورد استفاده گسترده در صنعت قرار می گیرد. از دیگر مصارف SHMP می توان به مصارف آن در صنعت فولاد در جهت جلوگیری از خوردگی آن اشاره کرد.
مصارف غیر صنعتی:
از سدیم هگزا متا فسفات در خمیر دندان جهت لکه بری مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماده در محصولات بهداشت شخصی و همچنین در تصفیه آب نیز استفاده می شود.
به طور کلی از این ترکیب شیمیایی حدود 60 درصد در صنعت ساختمان و تصفیه آب، 15 درصد در فرآیند های غذایی و 25 درصد در قالب صادرات استفاده قرار می شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
-------

سدیم هگزامتافسفات

  • مدل کالا: سدیم هگزامتافسفات
  • موجودی: در انبار
موادشیمیایی امین

کالاهای مرتبط

سدیم لوریل سارکوزینات خرید و فروش مواد شیمیایی

سدیم لوریل سارکوزینات خرید و فروش مواد شیمیایی

سدیم لوریل سارکوزینات (INCI) Sodium lauroyl sarcosinateبه عنوان یک ماده ملایم و تحریک کننده کم ، برای استفاده در شامپو ، محصولات حمام ،..

برچسب ها: مواد, شیمیایی, فروش, سدیم, هگزامتافسفات

page hit counter