• سدیم سیلیکات
سیلیکات سدیم چیست؟
سدیم سیلیکات یا شیشه محلول، یک ترکیب شامل اکسید سدیم (Na2O) و سیلیس (سیلیکون دی اکسید، SiO2) است که یک جامد شیشه ای را تشکیل می دهد که دارای خاصیت بسیار مفید بودن محلول در آب است. این ماده به عنوان یک منبع مناسب سدیم برای بسیاری از محصولات صنعتی، به عنوان ماده اولیه صنایع شوینده شستشو، به عنوان یک چسبنده، به عنوان فلوکولانت در گیاهان تصفیه آب و در بسیاری از کاربردهای دیگر، استفاده می شود.در نهایت، اگر چه تولید سیلیکات سدیم یک صنعت بالغ است، تحقیقات فعلی برای برنامه های جدید با توجه به خواص هدایت گرمائی آن انجام شده است. سیلیکات سدیم یک ماده شیمیایی غیر آلی است که با ترکیب نسبت های مختلف ماسه و سودا اش (سدیم کربنات) در دمای بالا ساخته شده است. این فرآیند انواع محصولاتی با شیمی منحصر به فرد را تولید می کند که در بسیاری از کاربردهای صنعتی و مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد.
کاربرد سدیم سیلیکات چیست؟
در تعمیر فلز: سیلیکات سدیم همراه با سیلیکات منیزیم، در تعمیرات صدا خفه کن و خمیر مناسب استفاده می شود. صدا خفه کن دستگاهی است برای کاهش میزان نویز تولید شده توسط موتور احتراق داخلی. هنگامی که در آب حل می شود، هر دو سیلیکات سدیم و سیلیکات منیزیم پودر ضخیم را تشکیل می دهند که بسیار آسان است. هنگامی که سیستم اگزوز یک موتور احتراق داخلی به دمای عملیاتی آن حرارت می بخشد، گرما تمام آب اضافی از خمیر را از بین می برد. ترکیبات سیلیکاتی که باقی مانده اند دارای خواص شیشهای هستند، که باعث اصلاح موقت و شکننده می شوند.
در نشت تعمیر خودرو: سیلیکات سدیم را می توان برای مهر و موم نشت در واشر سر استفاده می شود. واشر سر یک واشر است که بین موتور بلوک و سر سیلندر در یک موتور احتراق داخلی قرار دارد. یک استفاده معمول زمانی است که موتور سر سیلندر آلیاژی برای مدت طولانی نشسته است یا خنک کننده در فواصل مناسب تغییر نکرده است، الکترولیز می تواند بخش هایی از سر را از بین ببرد که سبب شکستن واشر می شود. به جای حذف سر سیلندر، “شیشه مایع” به رادیاتور ریخته می شود و به گردش می رسد. شیشه آب از طریق آب رادیاتور به نقطه کانونی در موتور تزریق می شود.
غیر فعال شدن موتور موتور: راه حل سیلیکات سدیم برای ارزان کردن، به سرعت و به طور دائمی موتورهای موتور غیر فعال شده است.
به عنوان چسب: سیلیکات سدیم برای شستشو کاغذ نیترات قابل احتراق با هم به منظور ایجاد یک کارتریج کاغذی مخروطی برای نگهداشتن پودر سیاه، و همچنین برای قرار دادن توپ سرب یا گلوله مخروطی در انتهای باز کارتریج کاغذ استفاده می شود. یکی از نمونه های معمول استفاده از آن به عنوان سیمان کاغذی برای تولید کارتریج های کاغذی برای پنگوئن های پودر سیاه به خصوص در جنگ داخلی آمریکا بود.
Aquaculture: Aquaculture ژل سیلیکات سدیم همچنین به عنوان یک رشد جلبک زیر کشت در پرورشگاه های آبزی پروری استفاده می شود.
در حفظ مواد غذایی: سیلیکات سدیم به عنوان یک عامل حفاظت از تخم مرغ در اوایل قرن بیستم با موفقیت بزرگ مورد استفاده قرار گرفت. هنگامی که تخم مرغ های تازه در آن غوطه ور می شوند، باکتری هایی که سبب دفع تخم مرغ می شوند، نگهداری می شوند. تا 9 ماه تخم مرغ را می توان با استفاده از این روش نگهداری کرد.
به عنوان یک محافظ از آتش سوزی: سیلیکات سدیم به طور ذاتی جذب می شود (ماده ای که در معرض تابش گرمایی قرار می گیرد). آنها سرخ مایل به قرمز (دانه های جامد) شکل می گیرد، و همچنین شیشه مایع، آب. فرم ورق جامد (Palusol) باید ضد آب باشد تا اطمینان حاصل شود که آتش سوزی منفعل طولانی مدت داشته باشد. سیلیکات سدیم استاندارد، جامد در داخل لاستیک سیلیکون برای ساخت دستگاه های فشرده لوله های پلاستیکی استفاده می شود.
مقاوت محصول: سیلیکات سدیم یك ماده ی جامد مانند ورمیکولیت و كانی های طبیعی است كه با استفاده از حرارت و پرلیت، شیشه های آتشفشانی كه دارای محتوای آب نسبتا بالا هستند گسترش می یابد. هنگامی که با ترکیبات سنگین وزن بالا مخلوط می شود، شیشه های آب را می توان برای ساخت صفحات عایق مقاوم در برابر حرارت بالا استفاده کرد.
درمان بتن: بتن درمان شده با محلول سیلیکات سدیم باعث کاهش قابل توجه تخلخل در بیشتر محصولات مانند بتن می شود.
مایع حفاری: سیلیکات سدیم اغلب در مایع حفاری استفاده می شود تا چاه های گمانه را تثبیت کرده و از سقوط دیواره های حفره جلوگیری شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
-------

سدیم سیلیکات

  • مدل کالا: سدیم سلی کات
  • موجودی: در انبار
موادشیمیایی امین

کالاهای مرتبط

متاسیلیکات سدیم خشک

متاسیلیکات سدیم خشک

امروزه خرید موادشیمیایی و فروش موادشیمیایی در زمینه شویندها و ضدعفونی کننده رشد چشمگیری داشته که مواد شیمیایی در تولید تمیز کنندها نقش مهمی را دارد.سی..

برچسب ها: مواد, شیمیایی, سدیم, سلی

page hit counter